„Pasja, cierpliwość i życzliwość. Oto najważniejsze cechy dobrego nauczyciela. Paweł je uosabia. Polecam z całego serca.”

Kasia Bem, instruktorka jogi i medytacji, autorka książek

„Paweł to prawdziwy znawca i fascynat Tai-Chi stylu Yang, Qi Gong i wszelkich praktyk taoistycznych. Jest też chodzącą encyklopedią, jeśli w ogóle chodzi o taoizm, inne style Tai-Chi, wszelkich mistrzów, współczesnych nauczycieli polskich i zagranicznych, książki, badaczy, podcasty czy dietę. Wyjątkowe jest w nim jednak to, że sztywno nie ogranicza swoich zainteresowań tylko do tych dziedzin. Jakakolwiek forma ruchowa – czy jest to joga, koncepcje Ido Portal, UFC – wszystkim się żywo interesuje. Podobnie z kwestią praktyk duchowych i medytacyjnych: gdy rozmawiałem z nim o oddychaniu holotropowym czy o Vipassanie, nie tylko o tym słyszał, ale doskonale znał z własnego doświadczenia. Jeśli chodzi o samo nauczanie, jest bardzo przykładnym, rozumiejącym, cierpliwym i dbałym o szczegół nauczycielem (żaden inni nauczyciel kung fu nie pokazywał mi tylu niuansów i znaczeń najdrobniejszego ruchu w formie). Jeśli chodzi o wartość tego, co Paweł pokazuje na zajęciach, on sam i kontakt z nim jest najlepszym dowodem skuteczności tego, czego naucza”.

Tomasz Wiśniewski, pisarz i fascynat wschodnich sztuk walki

Paweł jest ogromnie przyjaznym, skromnym a przy tym bardzo dobrym, solidnym nauczycielem. Podchodzi do każdego ucznia w indywidualny sposób szanując jego ograniczenia. Na jego zajęcia można przyjść nawet jeżeli jest się w zaawansowanym wieku i nawet jeżeli nie jest się już w pełni sprawnym. Paweł do każdego ucznia podejdzie bardzo indywidualnie. Jako człowiek nie tworzy żadnych barier, uczniowie czują się na jego treningach swobodnie, bezstresowo, luźno, tak jakby przyszli w odwiedziny do kolegi. Na zajęciach nie ma żadnej presji ale jednocześnie człowiek ma ochotę ćwiczyć.

Bardzo dobry trener, bardzo dobra szkoła.

Polecam maksymalnie!

Wojtek, prawnik i gitarzysta ćwiczący różne style tai chi

Paweł zabrał nas do przepięknego lasu, gdzie na początku usłyszeliśmy bardzo ciekawy wykład na temat samego spaceru (Ziran Huan Qi Fa) oraz metody łączenia się z drzewami (Ping Heng Gong). a następnie prześliśmy do praktyki. Było to przeżycie wyjątkowe i niezapomniane. Do tej pory łączę się z drzewami i jestem ogromnie wdzięczna za nauczenie mnie „języka” drzew. Paweł to wyjątkowy nauczyciel. który ma niezwykły dar do przekazywania wiedzy.

Basia Jarkiewicz, communication expert