Qi Gong

Jeśli cierpisz z powodu coraz powszechniejszych chorób cywilizacyjnych takich jak migreny, bezsenność, otyłość, nadciśnienie, chcesz zwiększyć swą witalność, zdolność koncentracji lub po prostu pełniej i radośniej przejść przez życie, qigong (chi kung) może okazać się właśnie tym, czego w tym momencie najbardziej potrzebujesz.  

Znany już w starożytnych Chinach, ten system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką jest tam po dziś dzień niezwykle popularny, a w ostatnich latach robi również zawrotną karierę na Zachodzie. Qigong poza swoimi walorami zdrowotnymi, stanowi również podbudowę wielu sztuk walki, przez co jest niezwykle bogaty, z mnóstwem różnorodnych ćwiczeń przeznaczonych konkretnym celom. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwskazania do rozpoczęcia tej praktyki a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe. 

Idealnym startem może okazać się tu nauka jednej z najpopularniejszych serii będącej zestawem prostych ćwiczeń skomponowanych w całościowe sekwencje ruchowe. Te zaledwie 18 ćwiczeń zostało skonstruowanych tak, by poprzez ułatwienie rozprowadzania wewnątrz organizmu energii życiowej CHI, wspomóc procesy samolecznia i zapewnić zdrowie oraz długowieczność. Opanowanie tej prostej serii przygotowuje ciało do specyficznej aktywności ruchowej i jest w naszej szkole również niezbędnym warunkiem przystąpienia do dalszej nauki samego Tai Chi.