Wspólna medytacja

W imieniu naszej społeczności uczniów Xing De, przeora Świątyni Pięciu Nieśmiertelnych z Wudang, zapraszam wszystkich do codziennej medytacji o godzinie 15:00. Oto tłumaczenie komunikatu:

Każdego wieczoru o 21:00 (GMT+8, czyli w Polsce 15:00) tutaj w Świątyni Pięciu Nieśmiertelnych w Chinach, wszyscy uczniowie wspólnie zasiądą przy głównym ołtarzu. Będziemy siedzieć i medytować od 40 minut do godziny.

W tym chaotycznym okresie przywracanie równowagi i gromadzenie energii jest jeszcze bardziej istotne.

Medytując o tej konkretnej godzinie, będziesz w stanie zsynchronizować się z naszym polem energetycznym, doświadczając większych korzyści z medytacji.

Jeśli ktoś z was boryka się z problemami z ciałem lub potrzebuje zmienić swą świadomość, to codzienne uspokajanie umysłu jest tu bardzo istotne.

Zawsze zwracaj uwagę na relaksację i naturalność oddechu podczas medytacji. Istnieje wiele metod, które mogę temu służyć.

Ta, którą użyjemy w tym momencie, polega na oczyszczeniu ciała poprzez wyobrażenie sobie czystego, jasnego światła, wypływającego z głębi wszechświata wprost na czubek naszej głowy. Następnie wykorzystamy owe światło do obmycia wszystkich części naszego ciała, by potem pchnąć to światło w dół do środka ziemi razem ze wszystkim, czego chcemy się pozbyć. Proces ten powtarzamy dziewięciokrotnie, po czym skupiamy swą intencję na dolnym dan tien, wewnątrz naszego ciała pod pępkiem.

Po zakończeniu potrzyj swe dłonie o siebie i masuj swą twarz 7 razy. Wymasuj swe ciało i zacznij się poruszać.

Daj nam znać jeśli masz jakieś pytania odnośnie medytacji, a postaramy się na nie odpowiedzieć!