Nazywam się Paweł Raszkiewicz i już w najmłodszych latach fascynacja samorozwojem oraz filozofią wschodu, rozbudziła me zainteresowanie taoistyczną ścieżką. W roku 1987 udałem się na pierwszy trening azjatyckiego systemu ruchowego z elementami medytacji, a na swej dalszej drodze miałem ogromną przyjemność spotykać naprawdę znakomitych nauczycieli.
Przełomowym okresem tej niekończącej się podróży, był siedmioletni pobyt zagranicą. Tam trafiłem na chińskiego mistrza, który otwierając przede mną wrota autentycznej wiedzy, nie tylko nakłonił do zostania instruktorem, ale również zainicjował mój powrót do kraju w 2011 roku, bym właśnie tutaj dzielił się zdobytymi umiejętnościami. Innym krokiem milowym na mojej ścieżce, okazała się pierwsza wspinaczka w górach Wudang, której zwieńczeniem stał się niezwykle transformujący pobyt w małym odosobnionym klasztorze, gdzie miałem zaszczyt pobierać nauki od mieszkającego tam przeora i jego najbliższych uczniów.
Sam również czuję się przede wszystkim uczniem, poszukującym prawdy nie z chęci afiszowania się odbytymi szkoleniami, ale by wykorzystując pedagogiczne wykształcenie, dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Uważam się bowiem jedynie za jej przekaziciela, małe ogniwo łączące wybitnych mistrzów i ich linie przekazu z tymi z was, których mam szczęście uczyć. Moim pragnieniem jest robić to jak najrzetelniej, spłacając dług wdzięczności wobec mych nauczycieli poprzez możliwie najwierniejsze oddawanie ducha tej drogi, tak abyście mogli sięgać po jej wielorakie dobrodziejstwa z korzyścią dla siebie i wszystkich wokół.

