retreaty na Suwalszczyźnie

Retreat to termin oznaczający czasowe wycofanie się z codziennej gonitwy dnia powszedniego, ofiarowując sobie czas i przestrzeń na uzupełnienie niedoborów energetycznych, nabranie odpowiedniej perspektywy oraz bliższe zespolenie się ze swoją naturą, uzyskując jednocześnie dostęp do głębszych pokładów samoświadomości i wewnętrznej siły.

Jest mi więc niezmiernie miło oficjalnie ogłosić unikalną możliwość odbywania takich retreatów w malowniczej Dolinie Rospudy, leżącej na skraju Suwalszczyzny i Mazur. Oprócz regenerującego odpoczynku w ciszy pobliskiego lasu i jeziora, zdrowych wegańskich posiłków przygotowanych z użyciem własnych, ekologicznych produktów, będziecie mieli przede wszystkim możliwość nauki wybranych przez siebie aspektów Drogi Dao w sposób nieporównywalnie głębszy niż na jakichkolwiek warsztatach, zajęciach grupowych czy jednorazowych lekcjach prywatnych.

W ramach pobytu istnieje możliwość poznania od podstaw lub dalszego doskonalenia:

QIGONG – zestaw osiemnastu form, wudang qi gong o wschodzie słońca, różne wersje i zestawy zhan zhuang, chi gong czterech pór roku, osiem kawałków brokatu, chi kung oczyszczający tu gu na xin, podstawy neigong, metody wymiany qi z naturą takie jak spacer zi ran huan qi fa, ćwiczenia harmonizujące z drzewami ping heng gong itp.

TAIJIQUAN – teoria, forma i zastosowania według przekazu Mistrza Tsu, forma 37 ruchów Cheng Man Chinga, ćwiczenia przygotowująco-rozluźniające Huang Sheng Shyana, formy Tai Chi z tradycji Wudang, formy i ćwiczenia z mieczem oraz kijem, pchające dłonie, filozofia taiji itd.

MEDYTACJA – podstawy teoretyczne, przygotowanie praktyczne, techniki i wskazówki do praktyki medytacji taoistycznych zuo wang, shou yi, nei guan, stojącej zhan zhuang, praktyk podczas snu, tłumaczenie oraz zgodna z wykładnią klasztorną interpretacja pism klasycznych traktujących o taoistycznej kultywacji i alchemii wewnętrznej neidan itd.

YANGSHENG – zasady żywieniowe wspomagające długowieczność oraz duchowe samodoskonalenie, rola postu bigu w kultywacji taoistycznej, praktyczne porady na wykorzystanie w codziennej kuchni roślin dziko rosnących w naszej okolicy, higiena snu, znaczenie obcowania z naturą i żywiołami, muzykoterapia.

I CHING – teoria oraz praktyczne wykorzystanie metod wróżebnych Księgi Przemian za pomocą monet oraz pałeczek krwawnika rosnącego w naszej dolinie oraz praca z Yijing na innych płaszczyznach.

Do dyspozycji uczestników prywatna biblioteczka, diagramy oraz wszelkie pomoce szkoleniowe umożliwiające lepsze opanowanie powyższego materiału.

Oprócz programu warsztatowego, w zależności od pogody, na gości oczekują spacery do pobliskich lasów oraz nauka podstaw survivalu i bushcraftu, gwieździste niebo niezakłócone światłami cywilizacji, kąpiele w jeziorze o każdej porze roku, spacery boso po mchu, ognisko lub kominek, kajak, rower, kijki do nordic walking itp.

Przez cały rok zapraszamy gości indywidualnych, pary lub maksymalnie trzy osoby zainteresowane tym samym zakresem materiału szkoleniowego. Tylko w ten sposób będziecie w stanie w pełni skorzystać z zainwestowanego czasu i poświęcić się całkowicie samodoskonaleniu. Długość pobytu ustalana jest indywidualnie.

W celu wstępnego ustalenia terminu oraz zakresu szkoleniowego retreatu wypełnij oraz wyślij formularz zgłoszeniowy.