„Spotkałem Pawła na warsztatach jogi i Tai Chi w Starzynie. Jechałem tam pełen ciekawości i niepewności. Jako naturszczyk w temacie Tai Chi, obawiałem się właśnie tych praktyk. Zawsze zwracam szczególną uwagę na osobę prowadzącą tego typu zajęcia, gdyż wiem, z własnego doświadczenia, jak bardzo ważne jest spotkanie na linii nauczyciel – uczeń. Często te pierwsze spotkania decydują o wielu rzeczach w naszym życiu. Kształtują poglądy, zasiewają nowe myśli, a niekiedy i zmieniają całe dotychczasowe życie. Lubię obserwować ludzi. Lubię patrzeć na ich pasje i na to, w jaki sposób dzielą się nimi z innymi. Paweł z pewnością należy do tej grupy osób.  Urzekł mnie nie tylko swoim spokojem, ale i ogromną siłą i profesjonalizmem. Zajęcia pod jego czujnym okiem były czystą przyjemnością. Bardzo precyzyjnie wyjaśniał nam poszczególne elementy układów, a potem, z równie precyzyjną dbałością czuwał nad tym, by każdy z nas mógł wykonać dane ćwiczenie przynajmniej poprawnie. Na długo w mej pamięci pozostaną poranne praktyki rozświetlone promieniami słońca i te wieczorne, które kończyły się medytacją w zupełnej ciszy. Na długo też w moim wnętrzu zostaną myśli, które pojawiały się właśnie na tych zajęciach. „Kto z kim przystaje, takim się staje” mówi stare przysłowie. Dlatego życzę Państwu częstego i owocnego obcowania z Pawłem. ”

Rafał Mohr, aktor i reżyser

„Paweł to prawdziwy znawca i fascynat Tai-Chi stylu Yang, Qi Gong i wszelkich praktyk taoistycznych. Jest też chodzącą encyklopedią, jeśli w ogóle chodzi o taoizm, inne style Tai-Chi, wszelkich mistrzów, współczesnych nauczycieli polskich i zagranicznych, książki, badaczy, podcasty czy dietę. Wyjątkowe jest w nim jednak to, że sztywno nie ogranicza swoich zainteresowań tylko do tych dziedzin. Jakakolwiek forma ruchowa – czy jest to joga, koncepcje Ido Portal, UFC – wszystkim się żywo interesuje. Podobnie z kwestią praktyk duchowych i medytacyjnych: gdy rozmawiałem z nim o oddychaniu holotropowym czy o Vipassanie, nie tylko o tym słyszał, ale doskonale znał z własnego doświadczenia. Jeśli chodzi o samo nauczanie, jest bardzo przykładnym, rozumiejącym, cierpliwym i dbałym o szczegół nauczycielem (żaden inni nauczyciel kung fu nie pokazywał mi tylu niuansów i znaczeń najdrobniejszego ruchu w formie). Jeśli chodzi o wartość tego, co Paweł pokazuje na zajęciach, on sam i kontakt z nim jest najlepszym dowodem skuteczności tego, czego naucza”.

Tomasz Wiśniewski, pisarz i fascynat wschodnich sztuk walki

Paweł jest ogromnie przyjaznym, skromnym a przy tym bardzo dobrym, solidnym nauczycielem. Podchodzi do każdego ucznia w indywidualny sposób szanując jego ograniczenia. Na jego zajęcia można przyjść nawet jeżeli jest się w zaawansowanym wieku i nawet jeżeli nie jest się już w pełni sprawnym. Paweł do każdego ucznia podejdzie bardzo indywidualnie. Jako człowiek nie tworzy żadnych barier, uczniowie czują się na jego treningach swobodnie, bezstresowo, luźno, tak jakby przyszli w odwiedziny do kolegi. Na zajęciach nie ma żadnej presji ale jednocześnie człowiek ma ochotę ćwiczyć.

Bardzo dobry trener, bardzo dobra szkoła.

Polecam maksymalnie!

Wojtek, prawnik i gitarzysta ćwiczący różne style tai chi

„Moje życie jest bardzo intensywne. Pracuję jako modelka. Otacza mnie wiele osób, non stop podróżuję, ciągle najwyższe obroty, do tego choruję na hashimoto, a kilka lat temu doświadczyłam głębokiej depresji. Cały czas szukam metod i sposobów, aby przetrwać w takich realiach. Nie chcę ich zmieniać, bo to lubię, ale muszę szukać balansu. Na zajęcia do Pawła trafiłam dzięki warsztatom organizowanym przez zaprzyjaźnioną fundację Bądź. Spodziewałam się relaksu i oddechu, a w zamian dostałam łomot serca, osłabienie… tak reagowało ciało, dla którego to była nowość. Paweł przeprowadził nas przez cały proces bardzo spokojnie, czułam się bezpiecznie. Samo słuchanie go powoduje szersze otwarcie oczu. Ma niesamowita wiedzę, spokój, jest cudownym nauczycielem, ale nie czujesz wyższości. Jest przykładem nauczyciela jakiego każdy powinien spotkać w swoim życiu.”

Marta Dyks, modelka i aktywistka

Paweł zabrał nas do przepięknego lasu, gdzie na początku usłyszeliśmy bardzo ciekawy wykład na temat samego spaceru (Ziran Huan Qi Fa) oraz metody łączenia się z drzewami (Ping Heng Gong). a następnie przeszliśmy do praktyki. Było to przeżycie wyjątkowe i niezapomniane. Do tej pory łączę się z drzewami i jestem ogromnie wdzięczna za nauczenie mnie „języka” drzew. Paweł to wyjątkowy nauczyciel. który ma niezwykły dar do przekazywania wiedzy.

Basia Jarkiewicz, communication expert

„Pasja, cierpliwość i życzliwość. Oto najważniejsze cechy dobrego nauczyciela. Paweł je uosabia. Polecam z całego serca.”

Kasia Bem, instruktorka jogi i medytacji, autorka książek

„Pawła znam od ponad 20 lat. Nasze drogi połączyły wspólne działania związane z ekologią. Odkąd pamiętam rozwój ducha i świadomości był wpisany w naturę jego wszystkich działań. Po kilkunastu latach Paweł zaprosił mnie na treningi Tai Chi i Chi Kung. Wcześniej w młodości ćwiczyłem przez kilka lat długą formę Tai Chi stylu Yang u dwóch innych nauczycieli, więc miałem punkt odniesienia. Paweł miał zawsze w sercu cierpliwość i zaangażowanie dobrego nauczyciela, więc byłem ciekaw jego podejścia. Nie zawiodłem się. Z zajęć u Pawła pozytywnie wspominam swobodną i przyjazną atmosferę, ale też szczegółowe wyjaśnianie przez Pawła każdego z ćwiczeń i ruchów oraz czujność i uważność na uczniów i ich sposób wykonywania form. Treningi u Pawła zacząłem tuż przed jego powrotem na Suwalszczyznę, więc załapałem się jedynie na kilka miesięcy praktyki pod jego okiem. Miałem też przyjemność uczestniczyć w jego warsztatach w Puszczy Białowieskiej. Na moje szczęście zdążyłem opanować całą, nową dla mnie 18 ruchową formę Chi Kung (shibashi), której praktykę kontynuuję samodzielnie do dziś. Czy polecam treningi u Pawła? Bez cienia wątpliwości! :)”

Szymon Aksienionek, fotograf i nauczyciel

Wielkie Dao nie ma kształtu, a jednak zrodziło Niebo i Ziemię. Wielkie Dao nie posiada uczuć, a jednak porusza słońce i księżyc. Wielkie Dao nie ma imienia, a jednak nieustannie podtrzymuje wszystkie rzeczy. Nie znam jego imienia, ale jeśli miałbym je nazwać, nazwałbym je Droga(清静经)