氣功

Wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia, ten system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Qigong poza swoimi walorami zdrowotnymi, stanowi również podbudowę wielu sztuk walki, przez co jest niezwykle bogaty, z mnóstwem różnorodnych ćwiczeń przeznaczonych konkretnym celom. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki chi
kung
a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe. 

Idealnym startem może okazać się tu nauka jednej z najpopularniejszych serii, będącej zestawem prostych ćwiczeń skomponowanych w całościowe sekwencje ruchowe. Te zaledwie 18 ćwiczeń zostało skonstruowanych tak, by poprzez harmonizowanie przepływu energii życiowej CHI wewnątrz organizmu, wspomóc procesy samoleczenia, zapewniając zdrowie, witalność i długowieczność. Opanowanie tej prostej serii pozwoli również przygotować ciało do specyficznej aktywności ruchowej i jest w naszej szkole również niezbędnym warunkiem przystąpienia do dalszej nauki formy Tai Chi.

Już teraz możesz rozpocząć naukę tej serii Qigong na naszym specjalnym kursie online. Natomiast w ramach warsztatów oraz lekcji prywatnych, zaangażowanym uczniom oferuję również naukę kolejnych zestawów, takich jak qi gong poranny, różne wersje zhan zhuang, podstawy nei gong, metody wymiany qi z naturą, chi gong czterech pór roku oraz inne serie wspomagające dobrostan i rozwój.