Warsztaty Qigong i Tai Chi na Suwalszczyźnie

Wszystkich chętnych, którzy zechcą poprawić swą witalność przed nadejściem chłodniejszych miesięcy, zapraszamy serdecznie na warsztaty wyjazdowe Qigong i Tai Chi w dniach 30.09 – 3.10, które odbędą się w Dolinie Rospudy, leżącej na pograniczu Suwalszczyzny i Mazur. Podczas tych czterech dni, będziecie nie tylko usprawniać przepływ energetyczny poprzez uczestnictwo we wspólnej praktyce, ale też dzięki niewielkiej grupie, otrzymacie możliwość nauki nowych technik w stopniu pozwalającym na samodzielną praktykę po powrocie do domu. Dlatego też wyjazd ten jest odpowiedni zarówno dla zaawansowanych, jak i tych z was, którzy zechcą dopiero postawić swe pierwsze kroki na tej ścieżce.

Qigong, to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia, system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który po dziś dzień jest niezwykle skutecznym aspektem pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do uprawiania qigong a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe. 

Tym razem skupimy się głównie na codziennej praktyce wyjątkowo transformującej serii ćwiczeń Qigong o Wschodzie Słońca, wywodzącej się z klasztornej tradycji Wudang oraz taoistycznych medytacji o wysokim potencjale energetycznym. Dodatkowo zajmiemy się również innymi systemami qigong oraz doskonaleniem wybranych form Tai Chi.

Orientacyjny program pobytu:

Czwartek, 30 września
16:00 zakwaterowanie
17:00 wprowadzenie
18:00 kolacja
20:00 medytacja

Piątek, 1 października i Sobota, 2 października
6:30 Qigong o wschodzie słońca
8:00 śniadanie
10:00  warsztat Qigong
12:00 – lunch i czas wolny
16:30 – warsztat Tai Chi
18:00 – kolacja
20:00 – medytacja

Niedziela, 3 października
6:30 Qigong o wschodzie słońca
8:00 śniadanie
10:00  warsztat Tai Chi
12:00 – lunch i dla wspólna wyprawa dla chętnych

Całość odbędzie się w mniej znanej części Suwalszczyzny, bogatej zarówno w walory przyrodnicze, jak i kulturowo-historyczne. W promieniu zaledwie kilku kilometrów od miejsca pobytu, na uczestników czekają lasy, jeziora, bunkry z II w.ś., zabytki sakralne oraz oczywiście unikalny krajobraz Doliny Rospudy. Zakwaterowanie w przytulnych pokojach dwuosobowych na terenie cichego gospodarstwa, pięknie położonego nad samą Rospudą. Organizatorzy zapewniają trzy posiłki dziennie z możliwością wcześniejszego uwzględnienia indywidualnych wyborów dietetycznych lub skorzystania z czasowego postu oczyszczającego w zgodzie z taoistyczną praktyką bigu.

Rezerwacja i więcej informacji po wysłaniu wiadomości na:
info@drogadao.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *